Gatecon

Spolupráce

Co si pod spoluprácí představujeme?

Jak jste se již asi mohli dovtípit z názvu této kapitoly, sháníme spolupracovníky, kolegy a kamarády, kteří by společně s námi pomáhali vytvořit z Gateconu i našich dalších akcí co nejlepší zážitek pro všechny. Máme zájem o spolupráci všeho druhu.

Chceme tedy navázat spolupráci jak s přednášejícími, tak i osobami, které mají zájem se podílet na přípravách a organizaci či které prostě chtějí nějak pomoci. Může se jednat jak o spolupráci krátkodobou, například kvůli jedné přednášce na jedné akci, tak i dlouhodobou. Pokud máte zájem na Gateconu nebo na jakékoli jiné akci s čímkoli pomáhat a dát tak něco českým fanouškům Stargate, neváhejte nás kontaktovat jedním ze způsobů uvedených v sekci Kontakty.

Pokud nechcete vystupovat na veřejnosti, můžete spolupracovat pouze v pozadí, například na vymýšlení některých nosných programů, výzdoby, na překladu a tvorbě titulků, pomáhat některým přednášejícím s přípravou přednášky a tak dále. Možností je celá řada. Je ale nutné mít alespoň nějakou základní představu, čím byste chtěli a čím můžete přispět k naší činnosti. Nejvíce v tuto chvíli potřebujeme nové přednášející, ale uplatnit se určitě mohou i ti, kteří se na přednášení necítí.

Další, neméně důležitou formou spolupráce, je pomoc při propagaci - Ať již se jedná o reklamní bannery, reklamní články na vašem webu či blogu, umístění ikonky, nalákání kamarádů nebo rozvěšení letáků ve škole. Propagace je důležitá, protože bez rostoucí návštěvnosti Festivalu mu hrozí zánik, a to je věc, kterou si nikdo z nás nepřeje. Prosíme vás všechny o jakoukoli pomoc s propagací, která je ve vašich možnostech. Festival není komerční akce, staví na dobrovolnosti a každá i sebemenší pomoc je vítána.

Chci dělat přednášku, co musím udělat?

Nejprve je nutné, abyste byli přihlášeni na Festival fantazie. Jakmile svou přihlášku dokončíte, můžete v systému Amber zaregistrovat i svou (či své) přednášky. Do systému se přihlašte svým jménem a heslem, v levé nabídce zvolte volbu Přihlásit pořad a vyplňte formulář. Poté již nezbývá, než si přednášku doma důkladně a ostatním fanouškům ji na Gateconu odprezentovat. Nezapomeňte se pár dní před Gateconem podívat, jestli jsme přednášku správně zařadili do programu. A nakonec, pokud máte pro svou přednášku nějaké speciální požadavky, neváhejte nás kontaktovat a my se vám pokusíme vyhovět.

O čem přednášet?

Chcete si udělat přednášku, ale nenapadá vás, o čem by tak měla být? Zkuste především hledat v oblasti, která vás na Stargate zajímá či fascinuje nejvíce. Může to být přednáška obecná, o nějaké rase, o postavě, o technologii, o vztazích, přednáška humorná, přednáška vážná, pro začátečníky i pro pokročílé. Naprosto o čemkoliv, co s Hvězdnou bránou (případně s jakýmkoli sci-fi) nějak souvisí. Rozhodně nepřednášejte o tématu, které vám není blízké, výsledek pak nebývá příliš dobrý. Pokud na Stargate máte rádi jen nějakou konkrétní postavu, těžko asi budete přednášet o technologii červích děr. Naopak přednáška o vztazích by mohla být to pravé pro vás. Program ani nemusí být výhradně o Stargate – porovnáním Stargate s různými sci-fi, obecnějším sci-fi přednáškám, přednáškám typu sci-fi versus realita a podobným druhům programů se nebráníme a určitě je uvítáme. Podívejte se na programy minulých Gateconů, třeba vás některá přednáška tam uvedená inspiruje k vlastnímu bombastickému nápadu.

Volná témata

Aby se neřeklo, že pouze mluvíme o tom, že si máte téma vybrat, a žádné nedáme k dispozici, zde jsou témata, která zatím nemají přednášejícího a bylo by zajímavé, kdyby je někdo zpracoval. Pokud vás napadne nějaké další zajímavé téma na přednášku, určitě nám ho napište a my ho zde uvedeme. Pokud napadne něco nás, také to sem přidáme.

  • Jednotliví vládci soustavy
  • Goa'uldská historie v seriálu i před ním
  • Kvantové zrcadlo a paralelní reality
  • Průvodce komplexem SGC
  • Další rasy v SG
  • Egypt a Stargate
  • Hlášky v SGA
  • Bra'tac
Error: It's not possible to reach RSS file...
design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz