Gatecon

Spolupráce

Co si pod spoluprácí představujeme?

Jak jste se již asi mohli dovtípit z názvu této kapitoly, sháníme spolupracovníky, kolegy a kamarády, kteří by společně s námi pomáhali vytvořit z Gateconu i našich dalších akcí co nejlepší zážitek pro všechny. Máme zájem o spolupráci všeho druhu.

Chceme tedy navázat spolupráci jak s přednášejícími, tak i osobami, které mají zájem se podílet na přípravách a organizaci či které prostě chtějí nějak pomoci. Může se jednat jak o spolupráci krátkodobou, například kvůli jedné přednášce na jedné akci, tak i dlouhodobou. Pokud máte zájem na Gateconu nebo na jakékoli jiné akci s čímkoli pomáhat a dát tak něco českým fanouškům Stargate, neváhejte nás kontaktovat jedním ze způsobů uvedených v sekci Kontakty.

Pokud nechcete vystupovat na veřejnosti, můžete spolupracovat pouze v pozadí, například na vymýšlení některých nosných programů, výzdoby, na překladu a tvorbě titulků, pomáhat některým přednášejícím s přípravou přednášky a tak dále. Možností je celá řada. Je ale nutné mít alespoň nějakou základní představu, čím byste chtěli a čím můžete přispět k naší činnosti. Nejvíce v tuto chvíli potřebujeme nové přednášející, ale uplatnit se určitě mohou i ti, kteří se na přednášení necítí.

Další, neméně důležitou formou spolupráce, je pomoc při propagaci - Ať již se jedná o reklamní bannery, reklamní články na vašem webu či blogu, umístění ikonky, nalákání kamarádů nebo rozvěšení letáků ve škole. Propagace je důležitá, protože bez rostoucí návštěvnosti Festivalu mu hrozí zánik, a to je věc, kterou si nikdo z nás nepřeje. Prosíme vás všechny o jakoukoli pomoc s propagací, která je ve vašich možnostech. Festival není komerční akce, staví na dobrovolnosti a každá i sebemenší pomoc je vítána.

Chci dělat přednášku, co musím udělat?

Nejprve je nutné, abyste byli přihlášeni na Festival fantazie. Jakmile svou přihlášku dokončíte, můžete v systému Amber zaregistrovat i svou (či své) přednášky. Do systému se přihlašte svým jménem a heslem, v levé nabídce zvolte volbu Přihlásit pořad a vyplňte formulář. Poté již nezbývá, než si přednášku doma důkladně a ostatním fanouškům ji na Gateconu odprezentovat. Nezapomeňte se pár dní před Gateconem podívat, jestli jsme přednášku správně zařadili do programu. A nakonec, pokud máte pro svou přednášku nějaké speciální požadavky, neváhejte nás kontaktovat a my se vám pokusíme vyhovět.

O čem přednášet?

Chcete si udělat přednášku, ale nenapadá vás, o čem by tak měla být? Zkuste především hledat v oblasti, která vás na Stargate zajímá či fascinuje nejvíce. Může to být přednáška obecná, o nějaké rase, o postavě, o technologii, o vztazích, přednáška humorná, přednáška vážná, pro začátečníky i pro pokročílé. Naprosto o čemkoliv, co s Hvězdnou bránou (případně s jakýmkoli sci-fi) nějak souvisí. Rozhodně nepřednášejte o tématu, které vám není blízké, výsledek pak nebývá příliš dobrý. Pokud na Stargate máte rádi jen nějakou konkrétní postavu, těžko asi budete přednášet o technologii červích děr. Naopak přednáška o vztazích by mohla být to pravé pro vás. Program ani nemusí být výhradně o Stargate – porovnáním Stargate s různými sci-fi, obecnějším sci-fi přednáškám, přednáškám typu sci-fi versus realita a podobným druhům programů se nebráníme a určitě je uvítáme. Podívejte se na programy minulých Gateconů, třeba vás některá přednáška tam uvedená inspiruje k vlastnímu bombastickému nápadu.

Volná témata

Aby se neřeklo, že pouze mluvíme o tom, že si máte téma vybrat, a žádné nedáme k dispozici, zde jsou témata, která zatím nemají přednášejícího a bylo by zajímavé, kdyby je někdo zpracoval. Pokud vás napadne nějaké další zajímavé téma na přednášku, určitě nám ho napište a my ho zde uvedeme. Pokud napadne něco nás, také to sem přidáme.

  • Jednotliví vládci soustavy
  • Goa'uldská historie v seriálu i před ním
  • Kvantové zrcadlo a paralelní reality
  • Průvodce komplexem SGC
  • Další rasy v SG
  • Egypt a Stargate
  • Hlášky v SGA
  • Bra'tac
Novinky FF

01.02.2019
Obraz Michala Suchánka pro FF 2019

Pro Festival fantazie 2019 vytvořil parádní obraz opět Michal Suchánek. Můžete se těšit na placku, plakát, tričko, informační brožuru...

11.02.2019
Rekonstrukce KD Junior 2019

Rekonstrukce KD Junior proběhne v roce 2019. Na průběh FF to naštěstí nebude mít vliv, podařilo se nám vyjednat zahájení rekonstrukce po FF!

13.03.2018
FF web je aktuální pro rok 2018

Web Festivalu fantazie je v podstatných informacích aktuální pro rok 2018. V následujících dnech projdeme ještě všechny detaily a doplníme.

06.03.2018
FF 2018 v KD Junior

Další fáze rekonstrukce KD Junior se odkládá na další rok, letos ještě proběhne Festival fantazie v tradičním (i když již změněném) prostředí oblíbeného "Kádéčka".

20.02.2018
FF Cosplay 2018 má vlastní linii

10. ročník FFCosplay se uskuteční 4. 7. od 20. hodin. Soutěži bude předcházet jednodenní Cosplay Linie s workshopy a přednáškami o výrobě kostýmů.

16.02.2018
Obraz FF 2018

Autorem letošního obrazu pro Festival fantazie je Jakub Politzer. Objednejte si plakát, placku, infobrožuru. Celý plakát najdete zde.

17.02.2018
Rozmístění programu FF 2018

První zveřejněná verze rozmístění programu Festivalu fantazie 2018 se doufejme už nebude moc měnit. Počítá s KD Junior i s variantou gympl.

15.02.2018
Na webu FF 2018 se pracuje

Po PragoFFestu neodpočíváme, pracujeme na úpravě stránek a aktualizaci obsahu pro připravovaný Festival fantazie 2018. Máte se na co těšit!

design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz