Gatecon

Historie

Prvotní nápad na Gatecon vznikl v době, kdy česká skupina fanoušků Hvězdné brány byla relativně malá a teprve se utvářela. Na Euroconu 2002, největším evropském setkání fanoušků sci-fi a fantasy, který se tehdy pořádal v ČR, byla Stargate zastoupena pouze jedinou přednáškou, což v některých z nás vyvolalo touhu tuto situaci změnit. Po dlouhotrvajících a často i velmi divokých debatách o tom, jak a kde by se první velké setkání fanoušků Hvězdné brány mělo konat, bylo rozhodnuto, že první Gatecon bude připraven jako součást Festivalu Fantazie, který je pravidelně pořádán v Chotěboři na začátku léta. Tak se také po několika dalších měsících práce stalo a fanoušci se tak měli možnost zůčastnit dvoudenní akce (5. a 6. července 2003) věnované Hvězdné bráně.

Tam se ukázalo, že zájem o takovou akci je opravdu ohromný a tak bylo jasné, že na sebe navazující akce nenechají dlouho čekat. Práce na Gateconu 2004 byly mnohem rozsáhlejší, stálo nás to ještě více úsilí a nervů, ale naštěstí jsme už byli obohaceni zkušenostmi z akce předchozí a dali jsme dohromady necelé 4 dny programu. Gatecon 2004 byl tehdy již velmi širokou komunitou kladně přijat a nám nezbývalo nic jiného, než začít přípravy na ještě větší a lepší Gatecon 2005. Ten trval necelých 6 dní a tak překonal všechny předcházející Stargate akce v ČR. Od roku 2005 pořádáme pravidelně tři akce conového typu ročně. Kromě letního conu je to pražský Gatecon Prequel na jaře (pořádaný původně na Pragoconu, od roku 2007 na Sconu) a Gatecon Reloaded v Chotěboři na podzim. Všechny letní Gatecony od roku 2006 dosahují úctyhodné délky 7 dní.

Na některé naše akce se podařilo dostat zajímavé hosty - z herců nás již dvakrát navštívil David Nykl, představitel doktora Zelenky ve Stargate Atlantis, z dabérů českého znění na našich akcích byl Jiří Samek (generál Hammond), Miloslav Mejzlík (Jack O'Neill), Kateřina Lojdová (Vala Mal Doran) a David Prachař (Daniel Jackson). Také nás navštívil režisér českého znění Zdeněk Štěpán. Jestli se podaří získat nějakého hosta i letos je zatím ve hvězdách. Nechme se překvapit.

Gatecon Team v roce 2003
Error: It's not possible to reach RSS file...
design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz