Gatecon

Pro zájemce

Kdy a kde to bude?

Jak již bylo zmíněno na úvodní stránce, hlavní program Gateconu začíná v pátek 28. 6. 2013 večer a končí v neděli 30. 6. 2013. Akce je pořádána již jedenáctým rokem jako jeden z programových bloků conu Festival fantazie v městečku Chotěboři. Chotěboř je strategicky umístěna ve středu ČR a vzdálenost ze všech míst je proto poměrně přijatelná. V rámci Festivalu fantazie bude náš program v malém sále sportovní haly (přízemí).

Co mě tam čeká?

Pokud předpokládáme, že se zajímáte o Hvězdnou bránu, pak především spousta zábavy s lidmi, kteří jsou na tom podobně. Na programu je spousta přednášek informativního i humorného rázu, dále pak soutěže, promítání epizod, workshopy a diskuze. Program akce je možno nalézt na těchto stránkách v sekci Program. Nutno připomenout, že Festival fantazie je dnes akce natolik široká, že prakticky každý, kdo se jen trochu zajímá o sci-fi či fantasy, si přijde na své. Pokud vás nějaký takový fenomén zajímá, pak neváhejte a přijeďte. Vždyť to nemusí být kvůli Stargate. Ani nemusíte být nutně zažraný fanoušek. Nejlepší představu o všech liniích získáte pravděpodobně z Rozmístění programu FF 2013. A konec konců, nejen oficiálním programem živ je člověk. Na Festivalu bude možné potkat mnoho těch, které znáte pod anonymními přezdívkami z Internetu, případně je teprve poznat na místě a bude možnost s nimi promluvit, blíže seznámit a prodiskutovat s nimi aktuální témata všeho druhu. A pokud náhodou žádného fanouška neznáte, tak také nevadí, možností seznámit se je mnoho.

Fajn, chci jet, co musím udělat?

Nejprve by bylo dobré navštívit stránky Festivalu fantazie. Tam najdete prakticky veškeré informace, které bude potřebovat. Dozvíte se o pořádání samotné akce, například detailní popisy možných způsobů ubytování, stravování, dopravy, různých slev ze vstupného a podobně. Doporučujeme tyto informace prostudovat, aby nedocházelo k případným nedorozuměním.

Pokud jste už o své účasti rozhodnuti, klikněte na sekci Přihláška účastníka. Zde si nezapomeňte přečíst pravidla Festifalu fantazie a další informace o přihlašování. Přihlašování není předem povinné, ale zajišťuje vám ubytování a při platbě předem také slevy. Pokud se přihlásit předem rozhodnete, pak pokračujte do systému Amber, kam se nejprve registrujete a poté můžete zadat přihlášku. Pokud jste již byli na nějakém z předchozích Festivalů, který již AMBER používal, pak se přihlašte se svými předchozími údaji a vyplňte přihlášku.

Jak je to s ubytováním?

Možností ubytování je celá řada – počínaje levným ubytováním ve spacáku ve třídách či v hale, přes ubytovny a internáty až po pokoje hotelové kvality pro náročné. Doporučujeme nahlédnout na stránky Festivalu fantazie do sekce Ubytování. Pokud chcete nějakou lepší formu ubytování, je vhodné neotálet a přihlásit se co nejdřív, prostory jsou omezené a zájem o ně velký.

A co jídlo?

Festival zajištuje stravování pro účastníky, kteří o to projeví zájem v přihlášce. Je možné si objednat samostatně snídani, oběd i večeři pro kterýkoli den. Výhodou je, že při využití této služby není třeba na jídlo čekat. Oproti tomu je třeba počítat s tím, že výdejna se nachází několik set metrů od centra konání Festivalu. Přibližně stejně daleko jsou ale i běžné restaurace, kde personál obvykle nápor fanoušků naprosto nezvládá a výjimkou nejsou ani čekací doby delší než hodinu. Pokud tedy udržíte rozumný denní režim, doporučujeme festivalová jídla zvážit. Pokud ale jako někteří z nás budete vstávat ve dvě odpoledne, asi bude lepší se spolehnout na restaurace, než si nadávat, že jste si za celý FF nevyzvedli ani jednu zaplacenou snídani.

Pokud se vám nechce putovat daleko od centra dění, pak Festival nabízí několik občerstvení. Především je to bar v prvním patře kulturního domu, který kromě mnoha dalších jídel a nápojů nabízí legendární FF tousty, poté hospůdka v přízemí se steaky, hranolky, klobásami, točenou kofolou i pivem a dalšími lahůdkami. V areálu se nachází několik dalších občerstvení a nabídka festivalových jídel se každým rokem rozšiřuje. Pro bližší informace nahlédněte do sekce Občerstvení na webu FF.

Kolik to všechno stojí?

Je možné si vybrat jednotlivé dny, na které chcete platit vstupné a nemusíte platit ty dny, které na conu nebudete. S delší vstupenkou cena za den klesá a také je závislá na tom, jak brzo vstupné zaplatíte. Bližší informace jsou uvedeny na webu Festivalu v sekci Vstupné. Tam se dočtete i o všech platných slevách, o dalších formách vstupného (například vstupné na jeden pořad) a další podstatné informace. Běžná vstupenka je samozřejmě platná na všechny linie Festivalu v daný den, na který máte zaplaceno, a mezi liniemi můžete libovolně přecházet (kromě speciálních programů, jako třeba profesionální divadlo nebo filmové trháky, které mohou být zpoplatněny zvlášť nebo na ně mohou být zavedeny místenky).

Jsem přihlášen, co dál?

Nyní je nutné zaplatit vstupné na Festival - při tom se řiďte pokyny pořadatele Festivalu. Vstupné se dá platit i na místě, ale pak není zaručeno, že dostanete zvolené ubytování. Pro rezervaci ubytování je třeba zaplatit do čtrnácti dnů od data přihlášení. Nezapomeňte si uchovat ústřižek složenky, příkaz k úhradě nebo bankovní výpis, můžete jej spolu s dokladem totožnosti potřebovat u registrace na Festivalu. Po zaplacení pak už nezbývá než čekat a těšit se, až se potkáme na Gateconu. Pokud se přihlašujete na konci června, tak již peníze neposílejte, protože by nestihly dojít a pro vás by to mohlo znamenat problém při registraci. V takovém případě plaťte až na místě.

Jak se tam dostanu?

Jako první byste se měli podívat na systém AMBER, který shromažďuje veškeré možné způsoby cestování do Chotěboře. Poskytne vám představu o tom, jaké jsou možnosti, kdy, kdo, odkud a čím jede. Můžete se také k libovolné skupině přihlásit. Jedete-li vlastním vozem vy a máte volná místa, můžete je zde nabídnout. Organizujete-li cestu vlastní skupiny nějakým hromadným dopravním prostředkem, můžete zde o ni dát vědet.

Pro dopravu mezi Prahou a Chotěboří doporučujeme využít autobusy organizované přímo Festivalem fantazie. Máte zajištěno své místo a cestovní pohodlí, které vám přeplněné linkové autobusy nemohou poskytnout. Co se týče jiných měst, doporučujeme všem zájemcům použít server www.jizdnirady.cz, kde lze vyhledat autobusové i železniční spoje podle přání. Výňatky z jízdních řádů, kde jsou uvedeny spoje z největších měst, najdete na stránkách Festivalu v sekci Doprava. Tam najdete i bližší informace o zmiňovaných autobusech Festivalu nebo dopravní informace pro cestu autem.

Novinky FF

24.06.2016
Kupte vstupenky předem

Poslední příležitost koupit vstupenky, místenky a ubytování předem je 24.6. Do neděle 26.6. pak ještě poběží prodej samotných vstupenek. Plaťte VČAS!

14.06.2016
Christopher Judge na FF 2016

Třetím zahraničním hostem Festivalu fantazie 2016 je Christopher "Teal'c" Judge, kterého znáte zejména ze seriálu Stargate SG-1!

10.06.2016
Ian Beattie na FF 2016

Čtvrtým zahraničním hostem Festivalu fantazie 2016 bude herec Ian Beattie, známý zejména jako Ser Meryn Trant ze seriálu Hra o trůny.

01.06.2016
Retroherna na FF 2016

Retroherna nabídne na FF hodně zajímavou hernu se starými MS-DOS počítači a konzolemi první generace. Podpořte je v kampani na Startovači.

24.05.2016
Ty Olsson na FF 2016

Druhým zahraničním hostem FF 2016 bude Ty Olsson, znáte z The 100, Supernatural, Shattered, Defying Gravity, Battlestar Galactica...

23.05.2016
Premiéra filmu Legenda o Tarzanovi

Na FF uvidíte dvě české premiéry: filmy Legenda o Tarzanovi a Očista: Volební rok. Obě ve čtvrtek 7.7. A kromě toho i další legendu - film Ikarie XB-1.

12.05.2016
FF Cosplay 2016

Tým FF Cosplay i letos chystá skvělou soutěžní přehlídku kostýmů. V pondělí 4.7. se dozvíte, kdo vyhraje kategorie i cenu pro absolutního vítěze.

14.04.2016
Colin Ferguson na FF 2016

Prvním zahraničním hostem FF 2016 je herec Colin Ferguson, známý ze seriálů Heureka, Upíří deníky, Haven a mnoha dalších.

02.04.2016
500 účastníků FF 2016

Již 500 přihlášených na FF 2016. Ubytovací kapacity na postelích jsou už skoro vyprodané, zajišťujeme ubytování v okolí Chotěboře.

04.03.2016
Přihláška na FF 2016 spuštěna

Spustili jsme systém pro objednávání účasti na Festivalu fantazie 2016. Těšíme se na vás a doporučujeme se přihlásit velmi rychle :-)

28.02.2016
Web FF 2016 je aktuální

Aktualizovali jsme web pro Festival fantazie 2016. Další informace o organizaci, službách a programu postupně budeme přidávat a upřesňovat.

05.02.2016
Obraz pro FF 2016

Obraz pro FF 2016 jsme vybrali od výtvarníka Karla Zemana (stejně jako pro PragoFFest). Vrátíme se i k tradičním tričkům a plackám.

13.07.2015
20. FFko skončilo, nezapomeňte

Výroční 20. FFko skončilo. Děkujeme všem podílejícím se a zúčastněným. Věříme, že jste si ho užili a těšíme se na shledanou na FF 2016!

10.02.2016
Rozmístění programu FF 2016

S vedoucími programových linií jsme připravili první verzi rozmístění programu FF 2016 v prostoru a čase. Těšíme se!

19.05.2015
Volné ubytování

Kromě ubytování v přihlášce nabízíme zbylé volné kapacity zde ubytovani_ff15_volne.png. Máte-li zájem, napište (přesně co chcete). Kdo dřív přijde...

24.09.2014
Philippe Coriat se vrací

Pozvání na 20. Festival fantazie právě přijal Philippe Coriat, francouzský výtvarník, který byl několik let autorem obrazů pro FF. www.coriat.net

25.10.2014
David Nykl na FF 2015

David Nykl, oblíbený host Festivalů fantazie, si nenechá ujít desetileté výročí své první návštěvy a dvacátý Festival fantazie, slíbil přijet!

20.04.2015
Paul McGillion na FF 2015

Třetím zahraničním hostem 20. Festivalu fantazie bude herec Paul McGillion, známý zejména jako Dr. Carson Beckett, skotský lékař ze seriálu Stargate Atlantis.

16.03.2015
Autobusy nejen z Prahy

Kromě tradičních autobusů z Prahy a do Prahy vypravujeme letos autobusy z Ostravy / Olomouce / Svitav a Bratislavy / Brna.

08.04.2015
Přihláška na 20. Festival fantazie spuštěna

Zveme vás na 20. Festival fantazie, největší festival popkultury v ČR ve dnech 1.-12.7.2015 v Chotěboři. Přihláška je spuštěna.

12.03.2015
Vstupné na FF 2015

Stanovili jsme vstupné pro Festival fantazie 2015. První den zcela zdarma, druhý den za polovinu, sleva za celý FF. Užijte si jubilejní 20. ročník!

09.03.2015
Rozmístění programu FF 2015

První verze rozmístění programu 20. Festivalu fantazie v prostoru a čase je prodiskutována s programovými liniemi. Máte na co se těšit.

21.01.2015
Připravujeme jubilejní 20. FF

Pomalu začínáme připravovat 20. Festival fantazie, výjimečnou událost, na které nesmíte chybět. Největší festival popkultury v ČR.

15.06.2014
Program filmů doplněn

Aktualizovali jsme program a doplnili filmy tak, jak je uvidíte na FF. Nepodaří-li se domluvit ještě hosta, některé filmy zopakujeme.

12.05.2014
Herec Gary Jones na FF 2014

Herec Gary Jones na FF 2014! Známý jako Chief Mst Sgt. Walter Harriman, jeden z mála, kteří si zahráli ve všech třech SG seriálech.

15.05.2014
Přihlaste se do soutěže kostýmů

Přihláška na kostýmovou soutěž FF Cosplay 2014 je aktivní! Více informací na http://ffcosplay.cz/prihlaska.php

26.05.2014
Hattie Hayridge na FF 2014

S nadšením vám představujeme hosta Festivalu fantazie 2014 z kultovního seriálu Červený trpaslík. Fanfáry pro Hattie Hayridge, alias Holly!

29.05.2014
Přehled filmů FF 2014

K dispozici je seznam filmů, které budeme promítat na Festivalu fantazie 2014 v nově vybaveném kině na hlouběji posunutém plátnu.

06.06.2014
Hostem FF 2014 Jennifer Spence

Dalším potvrzeným zahraničním hostem FF 2014 je Jennifer Spence, známá jako Dr. Lisa Park v Stargate Universe a  Betty Robertson v Continuum.

07.06.2014
Turnaj o 20 tisíc na FF 2014

Na Festivalu fantazie se odehraje bohatě dotovaný turnaj v League of Legends. Můžete si se svým týmem zahrát o 4 volná místa.

10.06.2014
Finální rozmístění programu FF 2014

Doladěná verze rozmístění programu FF 2014 je na webu. Přišli jsme o RPG linii a pozor na stěhování některých linií.

12.06.2014
Volné ubytovací kapacity k 12.6.

Přehled volných ubytovacích kapacit Festivalu fantazie 2014 k půlnoci 11.6. najdete zde. Zelená políčka = volné noci, ž = ženy, m = muži.

31.03.2014
1. verze rozmístění programu FF 2014

První veřejná verze rozmístění programu do místností a dní Festivalu fantazie 2014. Nové program. linie: RPG, LegendCon, Upíří deníky...

27.03.2014
Spouštíme přihlašování na FF 2014

Přihlašování pro autory pořadů, získání slevy na vstupném a výběr ubytování na Festival fantazie 2014 v Chotěboři je spuštěno v systému Amber.

06.03.2014
Připravujeme Festival fantazie 2014

Začínáme přípravu největšího festivalu pro fanoušky zejména sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech, seriálech, comicsech, knihách...

17.06.2013
Seznam hostů FF 2013 kompletní

Comicsový autor Marco Turini uzavírá seznam zahraničních hostů FF 2013. Aktualizovali jsme i seznam domácích hostů.

28.06.2013
FF 2013 začal

18. ročník největšího festivalu popkultury, zejména fantastiky a her, začal v Chotěboři právě dnes.

10.07.2013
Festival fantazie 2013 skončil

Festival fantazie 2013 skončil, fanoušci se rozjeli domů, budovy jsou uklizeny. 3460 účastníků, 1420 pořadů, 6 zahraničních hostů. Děkujeme všem!

04.06.2013
95% programu FF 2013 naplněno

Druhá a to na 95% naplněná verze programu Festivalu fantazie 2013 je na světě! Zbývá doplnit turnaje a vybrat nejlepší pořady do To nej.

07.05.2013
Česká premiéra filmu Ra.One

Na FF 2013 se premiérově představí indický sci-fi film Ra.One. Vypráví příběh designéra her, který vyvine hru založenou na snímání pohybu.

18.05.2013
Hosté ze světa J. R. R. Tolkiena

Alex Lewis a Ruth Lacon jsou hosté z Velké Británie. Oba jsou svou prací spjati s dílem spisovatele J. R. R. Tolkiena.

25.05.2013
První verze programu FF 2013

Zveřejňujeme první verzi programu Festivalu fantazie 2013. Je již více než z poloviny zaplněná díky velké aktivitě programových linií.

26.04.2013
Nový AMBER!

Spouštíme úplně novou verzi objednávkového a programového systému Amber pro nákup vstupenek, místenek, služeb a doplňků.

18.04.2013
Čtvrtým hostem FF 2013 je Sandeep Parikh

Čtvrtým zahraničním hostem Festivalu fantazie 2013 je scénárista, režisér a herec webových seriálů Sandeep Parikh (např. . Zaboo z The Guild).

11.04.2013
Třetím hostem FF 2013 je Michael A. Stackpole

Třetím zahraničním hostem FF 2013 je americký spisovatel a herní scénárista Michael A. Stackpole (romány Star Wars, Věk objevů, World of Warcraft)

02.04.2013
Spouštíme přihlašování na FF 2013

Spouštíme přihlašování na Festival fantazie 2013. Zatím ve staré verzi systému Amber a s určitými omezeními.

25.03.2013
Druhým hostem FF 2013 je David Nykl

Druhým potvrzeným zahraničním hostem FF 2013 je kanadský herec českého původu David Nykl, známý jako Dr. Zelenka ze Stargate Atlantis.

19.03.2013
Prvním hostem FF 2013 je Tony Amendola

Prvním potvrzeným zahraničním hostem FF 2013 je americký herec Tony Amendola, známý především jako Master Bra'tac ze seriálu Stargate SG-1.

26.03.2013
První verze rozmístění programu FF 2013

První verze rozmístění programu FF 2013 slibuje další skvělou fantastickou dovolenou s přáteli a zábavou. A my také :-)

11.02.2013
Začínáme připravovat FF 2013

Začínáme připravovat 18. ročník Festivalu fantazie 2013. Můžete se těšit na bohatý program se zahraničními hosty, rozsáhlé služby a báječnou unikátní atmosféru.

design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz