Gatecon

Pro zájemce

Kdy a kde to bude?

Jak již bylo zmíněno na úvodní stránce, hlavní program Gateconu začíná v pátek 28. 6. 2013 večer a končí v neděli 30. 6. 2013. Akce je pořádána již jedenáctým rokem jako jeden z programových bloků conu Festival fantazie v městečku Chotěboři. Chotěboř je strategicky umístěna ve středu ČR a vzdálenost ze všech míst je proto poměrně přijatelná. V rámci Festivalu fantazie bude náš program v malém sále sportovní haly (přízemí).

Co mě tam čeká?

Pokud předpokládáme, že se zajímáte o Hvězdnou bránu, pak především spousta zábavy s lidmi, kteří jsou na tom podobně. Na programu je spousta přednášek informativního i humorného rázu, dále pak soutěže, promítání epizod, workshopy a diskuze. Program akce je možno nalézt na těchto stránkách v sekci Program. Nutno připomenout, že Festival fantazie je dnes akce natolik široká, že prakticky každý, kdo se jen trochu zajímá o sci-fi či fantasy, si přijde na své. Pokud vás nějaký takový fenomén zajímá, pak neváhejte a přijeďte. Vždyť to nemusí být kvůli Stargate. Ani nemusíte být nutně zažraný fanoušek. Nejlepší představu o všech liniích získáte pravděpodobně z Rozmístění programu FF 2013. A konec konců, nejen oficiálním programem živ je člověk. Na Festivalu bude možné potkat mnoho těch, které znáte pod anonymními přezdívkami z Internetu, případně je teprve poznat na místě a bude možnost s nimi promluvit, blíže seznámit a prodiskutovat s nimi aktuální témata všeho druhu. A pokud náhodou žádného fanouška neznáte, tak také nevadí, možností seznámit se je mnoho.

Fajn, chci jet, co musím udělat?

Nejprve by bylo dobré navštívit stránky Festivalu fantazie. Tam najdete prakticky veškeré informace, které bude potřebovat. Dozvíte se o pořádání samotné akce, například detailní popisy možných způsobů ubytování, stravování, dopravy, různých slev ze vstupného a podobně. Doporučujeme tyto informace prostudovat, aby nedocházelo k případným nedorozuměním.

Pokud jste už o své účasti rozhodnuti, klikněte na sekci Přihláška účastníka. Zde si nezapomeňte přečíst pravidla Festifalu fantazie a další informace o přihlašování. Přihlašování není předem povinné, ale zajišťuje vám ubytování a při platbě předem také slevy. Pokud se přihlásit předem rozhodnete, pak pokračujte do systému Amber, kam se nejprve registrujete a poté můžete zadat přihlášku. Pokud jste již byli na nějakém z předchozích Festivalů, který již AMBER používal, pak se přihlašte se svými předchozími údaji a vyplňte přihlášku.

Jak je to s ubytováním?

Možností ubytování je celá řada – počínaje levným ubytováním ve spacáku ve třídách či v hale, přes ubytovny a internáty až po pokoje hotelové kvality pro náročné. Doporučujeme nahlédnout na stránky Festivalu fantazie do sekce Ubytování. Pokud chcete nějakou lepší formu ubytování, je vhodné neotálet a přihlásit se co nejdřív, prostory jsou omezené a zájem o ně velký.

A co jídlo?

Festival zajištuje stravování pro účastníky, kteří o to projeví zájem v přihlášce. Je možné si objednat samostatně snídani, oběd i večeři pro kterýkoli den. Výhodou je, že při využití této služby není třeba na jídlo čekat. Oproti tomu je třeba počítat s tím, že výdejna se nachází několik set metrů od centra konání Festivalu. Přibližně stejně daleko jsou ale i běžné restaurace, kde personál obvykle nápor fanoušků naprosto nezvládá a výjimkou nejsou ani čekací doby delší než hodinu. Pokud tedy udržíte rozumný denní režim, doporučujeme festivalová jídla zvážit. Pokud ale jako někteří z nás budete vstávat ve dvě odpoledne, asi bude lepší se spolehnout na restaurace, než si nadávat, že jste si za celý FF nevyzvedli ani jednu zaplacenou snídani.

Pokud se vám nechce putovat daleko od centra dění, pak Festival nabízí několik občerstvení. Především je to bar v prvním patře kulturního domu, který kromě mnoha dalších jídel a nápojů nabízí legendární FF tousty, poté hospůdka v přízemí se steaky, hranolky, klobásami, točenou kofolou i pivem a dalšími lahůdkami. V areálu se nachází několik dalších občerstvení a nabídka festivalových jídel se každým rokem rozšiřuje. Pro bližší informace nahlédněte do sekce Občerstvení na webu FF.

Kolik to všechno stojí?

Je možné si vybrat jednotlivé dny, na které chcete platit vstupné a nemusíte platit ty dny, které na conu nebudete. S delší vstupenkou cena za den klesá a také je závislá na tom, jak brzo vstupné zaplatíte. Bližší informace jsou uvedeny na webu Festivalu v sekci Vstupné. Tam se dočtete i o všech platných slevách, o dalších formách vstupného (například vstupné na jeden pořad) a další podstatné informace. Běžná vstupenka je samozřejmě platná na všechny linie Festivalu v daný den, na který máte zaplaceno, a mezi liniemi můžete libovolně přecházet (kromě speciálních programů, jako třeba profesionální divadlo nebo filmové trháky, které mohou být zpoplatněny zvlášť nebo na ně mohou být zavedeny místenky).

Jsem přihlášen, co dál?

Nyní je nutné zaplatit vstupné na Festival - při tom se řiďte pokyny pořadatele Festivalu. Vstupné se dá platit i na místě, ale pak není zaručeno, že dostanete zvolené ubytování. Pro rezervaci ubytování je třeba zaplatit do čtrnácti dnů od data přihlášení. Nezapomeňte si uchovat ústřižek složenky, příkaz k úhradě nebo bankovní výpis, můžete jej spolu s dokladem totožnosti potřebovat u registrace na Festivalu. Po zaplacení pak už nezbývá než čekat a těšit se, až se potkáme na Gateconu. Pokud se přihlašujete na konci června, tak již peníze neposílejte, protože by nestihly dojít a pro vás by to mohlo znamenat problém při registraci. V takovém případě plaťte až na místě.

Jak se tam dostanu?

Jako první byste se měli podívat na systém AMBER, který shromažďuje veškeré možné způsoby cestování do Chotěboře. Poskytne vám představu o tom, jaké jsou možnosti, kdy, kdo, odkud a čím jede. Můžete se také k libovolné skupině přihlásit. Jedete-li vlastním vozem vy a máte volná místa, můžete je zde nabídnout. Organizujete-li cestu vlastní skupiny nějakým hromadným dopravním prostředkem, můžete zde o ni dát vědet.

Pro dopravu mezi Prahou a Chotěboří doporučujeme využít autobusy organizované přímo Festivalem fantazie. Máte zajištěno své místo a cestovní pohodlí, které vám přeplněné linkové autobusy nemohou poskytnout. Co se týče jiných měst, doporučujeme všem zájemcům použít server www.jizdnirady.cz, kde lze vyhledat autobusové i železniční spoje podle přání. Výňatky z jízdních řádů, kde jsou uvedeny spoje z největších měst, najdete na stránkách Festivalu v sekci Doprava. Tam najdete i bližší informace o zmiňovaných autobusech Festivalu nebo dopravní informace pro cestu autem.

Error: It's not possible to reach RSS file...
design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz