Gatecon

Historie

Gatecon 2003 - Reportáže

fis

Fotka z Gateconu

Psalo se datum 4.7., doba někdy po poledni a já, herus a snorchl jsme se chystali vyrazit na Avalcon, abychom vyřídili ubytování pro gatery, zkoukli místnost a počkali na ostatní, se kterými bychom pak slepili bránu, zohýbali letáčky a připravili místnost pro Gatecon. Brzy ráno mě sice probudila nemilá představa, že budu muset jet autobusem či vlakem, protože snorchl měl nepřekonatelné problémy s nastartováním, ale nakonec se mu, díky Bohu, podařilo sehnat auto jiné a tak jsme mohli vyrazit na cestu. Na té jsme s herusem vyndali své notebooky a dali se do poslední úpravy ukázek pro přednášku o SG Chybách. Po příjezdu na místo jsme prošli registrací a zjistili, že v ubytování vrátkařů nastal nemalý zmatek - místnost, která měla být výhradně naše se stala útočištěm pro skupinku StarWarsáků a dost z nás bylo roztroušeno po různých jiných místnostech. Toto se naštěstí podařilo po dohodě s organizátory vyřešit a tak jsme mohli být pěkně všichni spolu. Bohužel některým jsme to sdělit nezvládli z toho důvodu, že jsme je nenašli, a proto skutečná lokace jejich ubytování byla a stále je neznáma. Naše dvě místnosti jsme si také patřičně označili velkým logem, které sice přítomné starwarsáky překvapilo, nicméně s ním nemohli nic dělat :). Zkoukli jsme sál, kterým jsme byli na jednu stranu potěšeni, na druhou stranu jsme se báli toho, co by se asi stalo, kdyby byl plný a my byli na straně přednášejících. Že toto bude za několik hodin realitou si zatím nikdo z nás nepřipouštěl :-).

Fotka z Gateconu

Následně po tom jsme potkali Johny Idlera a s ním šli k jeho babičce, kde jsme pokračovali v pilování ukázek, především pro Alianci a Goa'uldy. Na cestě tam jsme se ještě několikrát vraceli, abychom ukázali nově dorazivším vrátkařům místo jejich ubytování. Pohled na tři maníky s notebooky v ruce pochodující tam a zpátky musel být pro chotěbořské občany prostě úchvatný. Však také jakési dítě nás trefně označilo za magory. Evidentně nemělo daleko od pravdy.

Poté se šlo na večeři do místního podniku, kde jsme z počátku měli problém s nalezení místa, ale naštěstí se jeden stůl našel. Tam jsme se usadili a diskutovali o všem, co nás čeká. Následovala několikahodinová hra na Antiky - bylo nutné připravit bránu, což nebyl úkol rozhodně jednoduchý. Nejprve bylo nutné bránu na zemi složit do podoby, ve které má být. Následoval proces ořezávání a slepování na určité segmenty. Mezitím se prováděla další přípravná činnost - můžeme jmenovat například ohýbání stovky propagačních letáků a vkládání přihlášek, čehož se zhostila Hypo. Jakmile byla činnost dokonána, nezbývalo než počkat do 2 hodin ráno, kdy končil SW program a poté obsadit místnost. Tohoto obsazování se zůčastnila jen malá skupinka odvážlivců, zbylí zůstali ve třídě a pouštěli si některé z epizod 7. sezóny, což velmi těšilo nevrátkařské obyvatele místnosti. Bohužel jsem tam přítomen nebyl, ale z vyprávění jsem slyšel dost :). Někdy kolem 4. hodiny ranní byla příprava místnosti dokončena, technika zkontrolována, kodeky a přehrávače nainstalovány a my se vraceli zpět. Zde nelze zapomenout na chodbu, která byla jedinou přístupovou cestou k našemu sálu. Na této byly dva dlouhé regály, každý s několika poličkami a na každé polici se vyjímalo několik desítek párů bot. Projít touto úzkou chodbou ven se ukázalo jako velká zkouška výdrže :).

Fotka z Gateconu

Po zalehnutí nás ještě otravovaly vosy, které během dne do třidy nalétaly a několik z nás popíchaly. Jak se postupně blížily výkřiky směrem ke mě, dostal jsem strach, že mě bodnutí taky nemine, nicméně jsem nakonec byl, díky Bohu, ušetřen. Amon s Henrym se celou noc dopovali kafem a seděli nad námi a čekali, kdo z nás se probudí první. Ráno jsme se probudili a následně probudili i Amona, který to čekání nějak nezvládl. Když jsme dorazili do sálu, byla přednáška Hypo a Anryho o filmu Stargate již v plném proudu. Sice prý byl problém sehnat v 8:00 organizátora, který měl klíče, ale naštěstí se po nějaké době povedlo. V 9 hodin pak většina z našeho týmu nastoupila na "jeviště" a byli jsme představeni publiku, zároveň Hypo představila i web sg1.cz, fanclub a zmínila program Gateconu. Na to pak přímo následovala přednáška Skrz naskrz 1. sezónou, která shrnula nejdůležitější události z každé epizody. Člověk si při ní uvědomil, kolik věcí ze seriálu vlastně už zapoměl, a těm, kteří se pouze přišli podívat a byli doposud seriálem nedotčeni, dal dobrou představu, o čem to vlastně všechno je. Po této přednášce následovala první přednáška z bloku Rasy SG, a to goa'uldi, kde nám lovec.vanis a herus bravurně představili dva nejmocnější - Apophise a Anubise. Dále následovala Skrz naskrz 2. sezónou opět od Hypo a Anryho. Po ní přišla na řadu Aliance, která byla přednášena mnou a herusem. Bohužel při ní selhala technika (respektive CDRW), což zapříčinilo, že v přednášce chyběly ukázky. Dopadlo to zkrátka a dobře naprosto otřesně.

Fotka z Gateconu

Zatímco jsem se psychicky zotavoval z té příšernosti, kterou jsem předvedl, Hypo se dala do přednášení třetí sezóny. Po částečném zotavení jsem se vydal si něco ulovit a následně jsme domlouvali poslední detaily pro přednášku o technologiích. Mezitím Hana'an a E-Wan začali přednášet o mytologii. Této přednášky jsem se bohužel nemohl zůčastnit sám a tak ji objektivně posoudit, ale podle všech hlasů byla velmi propracovaná a velmi dobrá.

Následovaly naše technologie. Naše = Mikos, já, herus a Snorchl. Sál byl z počátku relativně plný, ale jak přednáška pokračovala dále, z nějakého mě nepochopitelného důvodu :-) posluchačů ubývalo, až jsme tam nakonec byli takřka v kruhu rodinném. Zde se mohli posluchači dozvědet o tom, jak fungují různé technologie v seriálu a o tom, jak by asi fungovaly ve skutečnosti, pokud by vůbec byly možné. V 18 hodin jsme vyklidili pole a na řadu se dostal opět nosný blok gateconu, tentokrát o 4. a 5. sezóně. A po něm jsme přišli opět na řadu my, tentokráte my znamená pouze mě a heruse, s přednáškou o chybách. Ukázali jsme divákům, že v SG se nachází množství chyb všeho druhu - od gumové tyčovky, zdvojených teamů a špatných odhadů vzdálenosti přes chyby kontinuity až po podnapilé aktéry. Bohužel se na všechny chyby ani na všechny série nedostalo a tak doufáme, že se to podaří napravit příští rok.

Fotka z Gateconu

Jakmile jsem tuto přednášku ukončil, dal jsem se do úpravy titulků pro noční promítání. Že jsou hotové titulky je sice jedna věc, ale kvalita překladu si vyžadovala nejednu korekci. Vzhledem k tomu, že bylo nepřípustné rušit přednášky jsem se musel spolehnout na vlastní paměť, což sice v případě 6x22 šlo, ale pouze částečně pro 7x01 a 7x02 (tu jsem nakonec ani nestihl dodělat). Během této mé aktivity vzadu v sále se vpředu odehrávala spousta zajímavých věcí. Prvotně to bylo promítání námi dabované epizody Cure. Následoval pak znalostní kvíz, ze kterého byli organizátoři vyřazeni, takže jsme si s herusem šeptali odpovědi a pokračovali v úpravě titulků. Jakmile však začalo promítání několika stovek Hlášek v SG, nešlo to jinak, než překladu zanechat a dívat se na tuto báječnou "promítací přednášku", jež měla nejlepší účast z celého Gateconu. S klidem můžu říct, že se nedivím, hlášky byly naprosto báječné a navíc si Hypo s Anrym dali práci s ripováním všech epizod v českém dabingu, takže hlášky mohli plně ocenit i anglicky nehovořící posluchači. Práce na tom zanechaná byla zcela jistě nemalá a tímto jim za tuto přednášku děkuji. Následovalo noční promítání tří nejlepších epizod z poslední doby (6x22 Full Circle, 7x01 Fallen a 7x02 Homecoming), kterého jsem se již neúčastnil, vrátil jsem se do školy, zalehl a spal. Podle toho co jsem slyšel, tak Henry již tuto noc spát šel.

Ráno se měla konat Martjino promítání bonusů, nicméně záhadně zmizel projektor a trvalo skoro celý vyhrazený čas projektor sehnat. Nakonec se povedlo a tak Johny Idler pro své Tollany již projektor měl. Při promítání první ukázky však zjistil, že video se na projektor nepromítá, takže se stoickým klidem pokračoval v přednášení bez ukázek, zatímco já a Anry jsme se snažili problém vyřešit. To se nakonec částečně povedlo, i když to pro přednášející znamenalo ukroucení hlavy - vše se zobrazovalo na zdi, která byla přímo za přednášejícím a display na notebooku se zcela odmlčel. Johny nakonec mohl pustit scénku líbající se Sam a Narima a poslední zprávu od Narima, kterou svou přednášku ukončil. Jeho místo pak zaujali Tok'rové Indy a Reaver.man a zahájili přednášku svým klipem Bad Boys. Po jejich přednášce začala poslední část bloku Skrz naskrz, tentokráte o sezóně šesté. Poté přišel někdo z nás s nápadem vydražit bránu a tak se lovec.vanis bravurně ujal role moderátora. Z počátku se jednalo o korunové položky a byly i tendence přihazovat po desetníkách, ale částka se soubojem Stovinky a Lisaaka a pozdeji soubojem Stovinky a Henryho vyšplhala na 251 korun, protože se Henry již bál přihodit a Stovinka vyhrála. Brána bohužel zůstala na stěně a Stovinka odjela dříve, než si ji mohla vzít.

Po skvěle odmoderované dražbě začala přednáška o jednotlivých členech SG teamu, přičemž každý přednášející měl jednoho člena. Zde již byl ohromný časový skluz začátku přednášky a tak ani přetažení této už situaci nezměnilo. Předposlední na programu byla přednáška SG Hry, respektive přednáška o SG Game, kterou jsem chvíli sledoval a později odkráčel kamsi pryč, neboť mi, jako člověku SGG nedotčenému, hrozilo iminentní usnutí. Vydali jsme se tedy na oběd, poté jsme během promítání bonusů, tentokrát již úspěšného, naposledy navštívili náš sál a opustili Chotěboř.

Děkujeme všem divákům za velmi hojnou účast a těšíme se na Vás na Gateconu 2004.

Fotka z Gateconu Fotka z Gateconu Fotka z Gateconu

lovec.vanis

Fotka z Gateconu

Na Gatecon jsem se těšil už od okamžiku, kdy jsem se o něm dozvěděl, a od okamžiku, kdy jsem začal spolupracovat s herusem na přednášce o Goa´uldech, ale týden před jsem opravdu už nemohl dospat, těšil jsem se jak malý dítě. No do Chotěboře jsem vyjel se svou přítelkyní a její kamarádkou okolo půl třetí a dorazili jsme něco okolo páté, sice jsme málem vystoupili na zastávce před Chotěboří, protože v tom městečku bylo také náměstí TGMasaryka, ale měli jsme štěstí, že jsme byli upozorněni, že toto Chotěboř není, ale že je to tam cca 20km. No když jsme štastně dojeli, tak začala druhá etapa, a to se k sakru zaregistrovat a ubytovat, registračka se našla celkem snadno, sice sme cestou narazili na tlupu Jediů, ale když jsem na ně zařval své Jedi Kree, stahli se do ústraní.-)), no takže jsme se zaregistrovali a já jsem zpočátku odmítal těch 120Kč co jsem měl v obálce s tím, že úplatky neberu, o něco později mi však došlo, že se jedná o navrácení peněz, nebot naše původní ubytování ve vagonech padlo, jenže to už bylo pozdě.-), kecám.-), no pak sem brnknul fisovi, aby mě a mé společnice navigoval do naší ubytovací sekce, to se povedlo a my dorazili do třídy, už když jsem uviděl ceduli na dveří, která hlasala Stargate command, věděl jsem že tady se budu cítit lépe než doma.-)a taky že jo. Hned jsem se s přítomnými pozdravil a cítil se jak po požití nishty.-) No k mé spokojenosti jsem ve škole narazil na odkaz na sprchy, takže jsem měl vyhráno, sice jsem je použil pouze dvakrát za víkend, ale dnes jsem to dohnal.-) No pátek byl ve znamení příprav, tedy pro nás Gatecon tým, sice nemohu říci, že bych se já osobně nějak nadřel, ale ruku k dílu jsem také přiložil, slepování brány jsem sice nechal na Martje, Johnym, Henrym(jenž nabídl své služby) a... Večer jsme se vypravili na jídlo a mohu říci že Henry u večeře nezklamal a jako vždy nám dělal chutě svými hafburgry.-)No v sobotu ve dvě ráno jsme se vypravili vyzdobit a připravit místnost(tedy spíše malou tělocvičnu) ve které se celý Gatecon pořádal, před námi tam pořádali starwarsaci takže jsem s radostí strhával to co po nich zbylo a pak jsem se zapojil a samozřejmě pomáhal s prací která byla hodna Jaffy.-) Fotka z Gateconu No když jsem zhruba po hodince a půl skončili vypravili jsme se na kutě, ale já se napřed vypravil na cestu pokrytou ukazateli než jsem narazil na vysněné sprchy, sice jsem málem ve sprše usnul, ale nakonec jsem to zvládl a vypravil se stejnou cestou zpět, lehl jsem si a ... no to sem nepatří, no prostě jsem šel spát, ale napřed jsem utrpěl úraz, neboť nějaké sholvy infikovaly naší třídu vosami, a já nebyl ušetřen(ještě, že mě z toho junior dostal).-), ale i má přítelkyně na tom nebyla o moc lépe a co já vím, tak snad nikdo nebyl ušetřen, a kdo náhodou byl, tak ten v tom měl určitě prsty.-) No šel jsem spát a ve snu jsem si předříkával svou přednášku o Apophisovi, jak mi později bylo řečeno Henrym, a nejen jim, Henry totiž s Amonem a mou drahou neměli co dělat a tak prostě dřepěli ve dřídě a čuměli kdo se probere jako první a o mě říkali, že jsem huhlal ze spaní.-), no ráno jsem samozřejmě vstal, tedy spíše hodinu poté co jsem usnul a byl jsem sledován již zmíněnými osobami, které z mého probuzení měli velkou prču, no ostatní ještě spali, a tak jsem se převlékl a vzal si triko vlastní výroby, jak se ukázalo osvědčilo se a líbilo se.-), (kdyby někdo měl zájem tak mu podobné udělám, na ceně se domluvíme.-)) no vytáhl jsem text své přednášky a předříkaval si ho opět, tentokrát jen pro sebe.-), nervozita se začala stupnovat(hl. u mě), hned když jsme dorazili do tělocvičny, byl pouštěn sestřih z filmu, a těch lidí. Měl jsem radost, když jsem viděl, že se sešli v tak hojném počtu, ale doufal jsem, že až přijdu na řadu, tak že jich tam bude o hodně méně, lépe řečeno, že tam nebude nikdo-to se ale ovšem, jak se ukázalo později, nestalo. Náš tým se představil a vypuklo to, Hypo hezky uváděla jednotlivé přednášky a já odpočítával poslední minuty, herus mi svěřil abych udělal úvod ke goa´uldům obecně, což neměl být problém, ale jaksi když jsme přišli nařadu a já měl začít - nastalo to , čeho jsem se nejvíce obával - totalní okno, to totalní okno mělo úspěch hlavně u Hypo, jenž se neudržela a vyprskla smíchy. No hlavně, že jsem zdůraznil, že goauldé jsou velmi inteligentní rasou, a pak hurá Fotka z Gateconuna mého oblibence lorda Apophise, první věty šli v pohodě, ale pak se mi začala klepat noha, zatmělo se mi před očima a já byl opět v tom. Pak jsme ještě zaměnili ukázku, ale to bylo to nejmenší. Jedna věc mě ale velmi překvapila... byl to.... na konci přednášky... POTLESK! .-) Pak jsem zasedl herusovo místo a na scénu přišel herus se svým lordem Anubisem, hned jsem to zkazil a spustil jsem špatně ukazku a nebýt morální podpory v podobě Martji kdo ví, jak by to dopadlo, nebot já byl jaksi stále mimo, no pak už to šlo v pohodě, herus odříkal v klidu svého lorda a stáhli jsme se do ustraní, já všude vysvětloval, že jsem měl okno atd.(myslím, že si to odemne vyslechl každý).-) no a pak jsem si vklidu mohl vychutnávat ostatní dobře udělané přednášky, sice sem tam nastali problémy s promítáním, a to hlavně u přednášky lorda heruse a asgarda fise, aliance, nebot ji museli udělat kvůli technickým problémům bez ukázek, což byla určitě velká škoda, no když jsem se už jaksi oklepal ze svého totalního fijaska, začal jsem navazovat kontakty(bohužel žádného Jaffu jsem nenaverboval).-) seznámil jsem se se spoustou skvělých lidiček, jak jinak, že? Pokecal se starými známými atd..-) No sice jsem měl strach, že mě má drahá asi přerazí, nebot jsem se vyskytoval ve společnosti samých krasek, ale jak to tak vypadá, jsem zatím v poho.-), no když jsem po nějaké té hodince opustil místnost a vyrazil vén, tak jsem opět narazil na Jedi, hned na mě spustili jediné co uměli Kree Jaffa(asi se již oklepali z našeho prvního setkání), ale jaksi jsem je utřel Tel kol Jedi, když neuposlechli sejmul jsem je svou imanigární tyčovkou.-), no 98% soboty jsem strávil u přednášek a nelituji toho, všechny byli super, pak jsem se byl se svou novou známostí(ta dotyčná ví) podívat na party, no jelikož tam nebyla žádna miss z našich vrátkařkých řad, odešli jsme, také jsme tam narazili na Mikose a Dwarfa. No a pak hurá na hlášky(po chybách další super přednáška, nebo spíše promítání), sice mi tam chyběla hláška Bra´taca - a Hammond z Texasu, ale i tak to byly dvě skvělé hodiny, na jejichž konci jsem necítil svá ústa(nasmál jsem se opravdu dost).-)), no a pak hajdy na kutě, jenže to se brzy změnilo, jen co jsem dorazil a osprchoval se (jak jinak že?), došlo mi, že tam prostě neusnu(a obdivuji Snorchla a spol. jelikož oni usnuli), role se totiž chopili Eva a má drahá plus Jedi který tam s nami spal a jaksi v tom ramusu jsem opravdu nehodlal spat, oblekl jsem se a vyrazil pryč. Fotka z GateconuPokecal jsem s ostrahou objektu a pak hurá na party, ale ta mě jaksi nezaujala a tak jsem vyrazila na půlnoční promitaní Stargate, tam jsem pokecal ještě se svou známostí a pobavil jsem se u promítaných epizod, jak líto mi je lorda Yu. No poté jsem vyrazil na kutě, ale opět smůla- třída byla zhaslá, všichni spali - neeee, všichni nespali, dotyčné a dotyčný pořád kecali a kecali, okřikl jsem je svým Tau´ri kree, když to nezabralo tak jsem z posledních sil zařval Kree Hashak, na chvíli to zabralo a já usl, ráno jsem se vklidu probudil oblékl a pak rána pod pás, sice mi už v sobotu herus sdělil, že se budu podílet na přednášce o SG-1 a to přesněji na sholvovi Teal´covi, ale nebral jsem to vážně, ale měl jsem jak se ukázalo.-) narychlo jsem stvořil své dílo a herus k němu dodal ukázky. Doufal jsem že tam již moc lidí nebude, ale opět chyba, účast byla vysoká i tento den, žádal jsem abych tedy nepřednášel jako poslední nebo jako první, ale opět smůla, přednášel jsem jako poslední a samozřejmě to dopadlo jako s přednáškou o apophisovi, sice jsem byl opět uklidnovan, ale já vím své.-) No pak už byla naneštěstí pohoda... tedy málem bych zapomněl na dražbu brány, opravdu sranda, bitva o bránu byla mezi Stovinkou, Henrym a chvíli se držel i Lisaak.-) nakonec zvítězila Stovinka (popravdě jsem moc nevěřil henrymu, že dokáže sehnat peníze, já mu sice nabídl že korunu mu pujčím, ale...), no brána se vydražila za 251.- Kč, tedy doufám, protože jsem ztracel přehled o cifrách. Pak si ji sice stovinka nevzala a brána tam zůstala. No do konce byla pohoda a nejlepší na konec - bonusy.-) no a pak hrrr na obrázky, podařilo se mi ukořistit sholvu Teal´ca.-) to bude mít můj lord radost.-) no se všemi jsem se rozloučil a se slzami v očích jsem opustil jako poslední místnost .-( no vyrazili jsme s mou drahou a s Evou na bus, Eva ale čekala na odvoz a má drahá ji chtěla dělat společnost, což ja opravdu nechtěl, ale jelikož jsem ji už nechtěl nechat o samotě, tak jsem mrznul do té doby než odjela Eva, pak jsem myslel , že vyrazíme do hospůdky a dáme si něco k jídlu a trochu se zahřejem, ale na scéně se objevil Lisaak, a tak jsem neodolal a hodil řeč, no ale když jsem se podíval na svou zmrzlou lásku tak jsem zavelel a zašli jsem si do hospudky, tam jsem se jaksi zahřívali, tedy zahřáli a najedli.-) a hurá na bus, bus přijel a my ukořistili místa vzadu a náramně jsem si cestu užili, na konci jsem byl ale strašně zklaman, nebot nejkrasnější dny skončili, svou drahou se zda neuvidím dost, ale opravdu dost dlouho(no musim si zvykat).-( a gatecon až zas příště. No sranda byla cestou domu, říkám si proč na mě lidé tak divně koukají, no nesundal jsem si své triko I am Jaffa....-) No dorazil jsem domu dal si dávku spršek a odpočíval.

No těším se na příští Gatecon a doufám, že když mi vládci opět dovolí, tak že budu moci udělat nějakou přednášku o lordech a pokud možno i o Tealcovi abych napravil to co jsem tady zbabral.-)

Fotka z Gateconu Fotka z Gateconu Fotka z Gateconu

Johny Idler

Pátek 4.7.2003

Fotka z Gateconu

Do Chotěboře jsem dorazil busem krátce po půl čtvrté. Na rozdíl od "normálních" návštěvníků conu jsem měl výhodu v tom, že moje bydliště se nachází pouhých 20 km od místa konání conu. Takže cesta mě rozhodně příliš nevyčerpala. ;-)

Po příjezdu jsem zamířil na svoji "základnu", nebo-li další výhoda v porovnání s ostatními - v Chotěboři totiž v malém 1+1 bydlí moje babička, takže i o přespání jsem měl postaráno. Hned potom, co jsem si uložil svoje věci, jsem zamířil směrem k registraci. Na cestě mě už odchytla Hypo a hezky mě dovedla až k registraci. ;-) Na zpáteční cestě jsem se potkali s fisiem a herusem. Šli zařizovat cosi kolem ubytování. Společně jsme se tedy hezky ve třech postavili k registracím a mlčky stály. Postup se neukázal jako příliš efektivní a tak se zástupci Tollanů a Goa´uldů shodli, že vyšlou diplomatického Asgarda, aby už to konečně zařídil. Fissie tedy vyrazil a neohroženě identifikoval svoji obět v oranžovém pořadatelském tričku. Po několika minutách zuřivé gestikulace a pícháním prstů do papírů pořadatel odešel... asi strachy utekl.

A zase jsme stáli tak hezky u zdi... až se pořadatel vrátil. Tentokrát si nás pro změnu zase vůbec nevšímal... mezitím se objevil Lisaak a Siberius Company... ;-)

Nakonec znovu zaúřadoval Asgard a problémy s ubytováním se podařilo vyřešit.

Postupně přijížděli a ukazovali se další lidé, jako Minduton, Martja, Mikos, mou, etc.

Vyzvedli jsme ještě pár lidí "někdeTM", některé jsme navedli správných směrem a tak... ;-)

Pak fissie s herusem vyrazili s notebooky k mé babičce, kde si připravovali přednášku. Obzvláště ta cesta městem byla docela zajímavá. Ve třech, každý v ruce jeden notebook... hmm.... Nějaká malá holčička se na nás hezky podívala a třikrát po sobě s dokonalou výslovností prohlásila: "Blázen, blázen, blázen." Přicemž na nás hezky ukazovala... no co... měla v podstatě pravdu. ;-)

Po několika ehm.. "hodinách" (?) marných, i částečně úspěšných pokusů dohnat zanedbanou práci, na kterou byl v podstatě celý rok, jsme zase babičku opustili. ;-)

Fotka z Gateconu

Nakonec se všichni vrátkaři sešli v Panském domě, kde jsme povečeřeli. Dozvěděl jsem se tam minimálně jednu zajímavou věc - mou četl snad každou knížku, kterou kdy někdo vydal.. aspoň co se sci-fi týče. ;-)

Když jsme se vraceli z naší večeře, tak se kluci stavili u mé milé babičky pro notebooky... jenže to nebyl nejlepší nápad. Zatímco oni spokojeně se svými hračkami odešli, já musel zůstat a dát si večeři. Nic nepomohla ani námitka, že jsem právě jedno jídlo snědl.

Nakonec jsem se ze spárů babičky vymanil a zamířil směrem k základní škole, kde bylo naše provizorní SGC, tedy lepe řečeno, kde byla většina vrátkařů ubytována. Mám za to, že jsem po té škole bloudil asi čtvrt hodiny, než jsem konečně našel veliký znak SGC na těch správných dveřích. A byli tam! Celá banda. A uprostřed místnosti... se slepovala Brána. Tak nějak jsem se pořád flákal, až jsem se nakonec zúčastnil slepení pár částí dohromady.

A pak se čekalo... a čekalo.... Na co? No přeci na starwarsáky, až konečně skončí svůj program a umožní nám vyzdobit si místo konání našeho Gateconu. Noční promítání našich kolegů ale končilo až ve dvě hodiny v noci... v tu chvíli se poněkud oslabené SG týmy vydávají směr KD Junior. Poslední vyznavači SW právě odcházeli - asi šli spát - zatímco nám teprve práce začínala. Osobně jsem jako Tollan spolupracoval s Paldíkem a Aldym na slepení Brány dohromady a na jejím následném upevnění na zeď (přece jenom Tollani už nejaké zkušenosti mají ;-)). Řeknu vám, že to nebylo vůbec snadné.

Ostatní se mezitím také činili. Prohlédli techniku, narovnali židle, ozdobili stěny a dveře, připravili letáčky s programem... skončili jsme až někdy před čtvrtou hodinou ranní a pak už všichni (většina? ;-)) mířili do hajan.

Mě to ještě nečekalo, neboť jsem šel ještě na procházkou noční (nebo spíše ranní? ;-)) Chotěboří směrem k jistému hotelu s jistou identitou. ;-) No do postele jsem se nakonec dostal někdy ve čtvrt na pět... slušný to čas.

Sobota 5.7.2003

Fotka z Gateconu

Docela by mě zajímalo, jak se mi podařilo vstát před polednem, ale opravdu tomu tak bylo. První přednášku jsem sice nakonec promeškal, ale na zahájení Gateconu už jsem tam byl. Teda to, co po mě Hypo chtěla. No nakráčet poprvé před ten sál a povídat tam společně s Věrou něco o stránkách... abych řekl pravdu - dobrý dojem z toho tedy rozhodně vůbec nemám. ;-)

A pak začal sám vlastní program. Přiznám se bez mučení, že jsem všechny přednášky rozhodně neviděl. Potuloval jsem se místy někde mimo a zašel jsem i na nějakou tu přednášku z jiných bloků. Každopádně z těch přednášek, které jsem viděl, jsem měl dobrý pocit. Rekapitulující cyklus Skrz naskrz, rasy, technologie a vynikajícím způsobem si vedoucí hlášky a chyby. Pochopitelně tohle není úplný výčet. ;-) Vypařil jsem se dříve, než bylo záhodno, abych ze sebe udělal totální smažku (to nebylo v plánu a je to zase úplně jiný příběh ;-)). Výsledek byl nakonec pozitivní aspoň v tom, že jsem se do postele dostal nějak těsně po půlnoci, což nebyl zrovna výkon, který zvládl každý. Otázkou však zůstává, zda se tím chlubit, či naopak. ;-)

Neděle 6.7.2003

Fotka z Gateconu

Se vstáváním velký problém nebyl, nicméně se přiznám, že jsem se moc dobře nevyspal. Asi za to mohla tréma z první přednášky v životě, která měla přijít nadcházející ráno. Posilněn podporou přátel (tímto za ni znovu děkuji) jsem si nakonec zasednul za stolek přednášejících a čekal na devátou hodinu ranní, kdy měla ona přednáška oficiálně začít. Hypo mě uvedla a já měl začít povídat. Nakonec se zadařilo a po jistém váhání se mi podařilo říci pár slov... a po těch prvních pár slovech i dále pokračovat. Ale co čert nechtěl... Když měla přijít první videoukázka, tak pochopitelně spustit nešla. Na monitoru se sice krásně vyjímala, nicméně na plátně bylo jedno velké nic. Přítomní členové Gatecon týmu se seběhli a snažili se problém vyřešit, zatímco já jsem dostal jasný povel pokračovat bez ukázek. ;-) Polovinu ukázek se pustit přece jenom pustit povedlo (tímto děkuji všem, kteří se o to zasloužili, řekl bych že to byl fissie, ale jaksi nevím přesně, neboť jsem měl v tu chvíli jiné starosti) a přednášku úspěšně zakončit... tedy v rámci možností úspěšně... ;-)

Po své vlastní přednášce jsem zbaběle utekl opět kamsi. ;-) Když jsem se vrátil, tak jsem se nestačil divit, protože jsem si myslel, že vidím ducha. Duch to nebyl, ale výskyt té osoby byl podobně nepravděpodobný jako výskyt onoho zmiňovaného ducha. - Evelyn dorazila. ;-)) Shlédli jsme tým SG-1 a potom měla přijít přednáška o SGG, kterou jsem měl s Mikosem spolupřednášet. Naštěstí se mi předchozí dny podařilo nalomit Mindutona tak, že přislíbil, že pomůže přednášet. A já jsem se z toho nakonec vykroutil tak šikovně, že přednášejícími byly Minduton a Mikos, zatímco já jsem si v poklidu pouze zaklikával v Powerpointu. ;-) Ona přednáška měla poměrně úspěch, nicméně některé věci jsme pojali poněkud hodně zdlouhavě a obšírně... až tak, že nám někteří návštěvníci usínali. Ale co... víme jak na to příště a lépe.. ;-)

Po SGG přednášce mělo následovat ještě promítaní bonusů pod taktovkou Martji. Martja však šla uspokojit svoje chuťové buňky (rozuměj: šla s naši bandou na oběd). Z celého slavného Gatecon týmu jsme v naší místnosti zůstali pouze dva. Já s dwarfem. Na vložení jednoho cedéčka do mechaniky a na spuštění bonusu na něm umístěném se to množství může zdát dostačující, až poněkud přemrštěné, nicméně nic není tak snadné, jak se může zdát Mechanika tamního notebooku vytrvale odmítala ono CD přečíst. Proto se pustili jiné bonusy a hledalo se řešení. Dwarf se ujal propojení několika notebooků a to tak, že se nakonec zadařilo dostat inkriminovaný bonus do zmiňovaného stávkujícího počítače. Mezitím jsme měli ještě zajímavou debatu s organizátory, kdy oni se nás snažili vyhnat a my se zase snažili vyhádat si ještě trošku času, aby mohl doběhnout onen bonus. Nakonec úspěšně.

Promítání skončilo a zbytek lidí se rozešel... zatímco pořadatelé Avalconu běhali po naší místnosti a odnášeli židle, tak my jsem se snažili posbírat naše CD, obrázky, materiály a vůbec se nějak spakovat. A pak... rázem byl konec... jednotlivé skupinky se prostě neorganizovaně rozešli a jednotlivá vozidla i se svými piloty okamžitě vyrazila na svoji cestu...

Gatecon byl skvělý a rozhodně jsem ho takový napoprvé neočekával. Chyběla jedna jediná věc, která mě opravdu mrzí. A to absence jakéhosi zakončení s našim Gatecon týmem. Rozloučení a třeba i společná fotka... ale už se stalo. Celkový vynikající dojem a atmosféru Gateconu to sice jistě pošramotilo, nicméně nemohlo je to zničit. Gatecon 03 přese všechno zůstává vzpomínkou na super akci se spoustou sympatických lidí... A příští rok... zase v Chotěboři.

Error: It's not possible to reach RSS file...
design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz