Gatecon

Historie

Gatecon 2003 - Anotace

Sobota

Stargate (1994) - zkrácená verze filmu - Seriál Hvězdná brána vychází ze stejnojmenného filmu z roku 1994, který režíroval Roland Emmerich. Film nás poprvé seznamuje s mimozemským artefaktem - hvězdnou bránou, kterou objevil v Egyptě v roce 1928 prof. Langford pod náhrobním kamenem na pohřebišti v Gíze. Dr. Danielovi Jacksonovi se podaří bránu aktivovat... Zkrácená verze filmu s komentářem.

Oficiální zahájení, skrz naskrz 1. sezonou - Uvítání všech diváků, představení pořadatelů a přednášejících, prezentace SG-1 fanklubu Stargate Command a stránek www.sg1.cz. Úvod do seriálu SG-1, skrz naskrz 1. sezónou - Apophis, Sha're, Skaara, Kawalsky, Hathor, Thor, Catherine Langford, Ernest Littlefield, Bra'tac, Drey'auc, Rya'c, Cassandra, Maybourne, Kinsey, Samuels, Noxové, Tolláni...

Rasy SG - Goa'uldi - Představení parazitické rasy Goa'uldů a jejich dvou nejdůležitějších zástupců: Apophise a Anubise. Vláda pomocí teroru a utlačování, otroctví, falešní bohové. Dozvíte se také něco o Jaffech a jejich bojových technikách, ale také něco o jejich normálním životě.

Skrz naskrz 2. sezónou - Goa'uldské ha'taky nad Zemí, Jolinar z Malkshuru, doživotní vězení, ničitelka světů, virtuální realita, Daniel před svatbou, Thorova zkouška, Rya'c návnadou, Sha're před porodem, metamorfóza Teal'ca, zrádce mezi Tok'ry, Jacob a Selmak, duchové, osmý symbol - Asgardi, černá díra, Ma'chello, Apophis škemrá o život, Reetové, rok 1969 kontra 2077...

Rasy SG - Aliance - Před mnoha a mnoha tisíciletími se v naší galaxii utvořila aliance čtyř nejmocnějších ras - bojovných Asgardů, pacifistických Noxů, technologicky vyspělých Antiků a tajemných Furlingů. Aliance se již dlouho nesetkala, ale zanechala po sobě množství odkazů a jednotlivé rasy stále představují nejmocnější obyvatele vesmíru.

Skrz naskrz 3. sezónou - Jack hostitelem, mražená Hathor, Seth, vyjednávání s Goa'uldy, Daniel na psychiatrii, nanity, Jack a Sam manželé, lovec odměn, výcvik na smrt, klid pro Sha're, Linea jako Ke'ra, Sokarovo peklo, návrat Apophise, infiltrace SGC, soud o Skaaru, Urgo, 100 dní, Jack opět v důchodu, Syn Sha're - Harsesis, Danielův dědeček, nemocný Thor, replikátoři...

Mytologie a hudba v SG - V přednášce bude propojeno povídání o původní mytologii jednotlivých Goa'uldů - bohů Hvězdné brány se seznámením s hudbou a soundtracky vydanými k filmu Stargate a k TV seriálu SG-1. Bude doprovázena mnoha obrázky a hudebními ukázkami.

Technologie v SG - Funkce a konstrukce Hvězdné brány, transportní kruhy, vesmírné lodě a jejich pohon, naquadah, zbraně - z pohledu seriálu i očima vědy.

Skrz naskrz 4. a 5. sezónou - Replikátoři, rychlost a síla, symbiont, změněná mysl, čas, vodní svět, Unas, právo na život, paměť, mimozemšťan, X-301, Osiris, mučení, odchod, budoucnost, znalosti, léčka a cesta domů, návrat Teal'ca, návštěvník, člen, testy, vzpoura, osud Tollánů, Ashenové, únos, v bráně, setkání Goa'uldů, Jaffové, stvořitelka, smrt za život, záchrana Thora...

Chyby a zajímavosti - I scénáristé jednoho z nejlepších sci-fi seriálů všech dob občas škobrtnou - jejich chyby očima rýpavých fanoušků spolu se zajímavými momenty ze seriálu.

Amatérský dabing epizody 6. sezóny - Cure - Snorchl jako Jack, Martja jako Sam, fis jako Teal'c, Mikos jako Jonas - fanoušky nadabovaná epizoda 6. sezóny - Cure. Dále dabují Johny Idler jako Dollen, Dwarf jako Tagar, herus jako Malek, Hathor jako Kelmaa, Hypo jako Zenna, Stovinka jako Janet. Překlad a režie českého znění - Anry. Co se skrývá za výrobou zázračného léku Tretoninu...?

Znalostní kvíz - Jak se jmenují Kasufovy děti? Jakou barvu krve mají Goa'uldi? Které čtyři vyspělé rasy kdysi tvořily alianci? Kdo zabil Omorocu? Prověřte si s námi své znalosti seriálu Stargate SG-1, pobavte se a vyhrajte zajímavé ceny.

Hlášky z SG - "Vždycky mám takový šťastný pocit, když ty chlapíky vidím." "Všichni, kdo máte v hlavě hada, zvedněte ruku." "Říká se, že poprvé je to vždycky nejhorší." "Ten Goa'uld je chodící klišé." "Zkuste Roswell, město v Novém Mexiku." "Maybourne, vy jste snad idiot každý den v týdnu! Proč si nedáte aspoň jeden den pauzu?!" - a další perly nejen od Jacka...

Půlnoční promítání - 6x22, 7x01, 7x02 - Promítání dosud neuvedených epizod s titulky - 6x22 - Full Circle, 7x01 - Fallen, 7x02 - Homecoming. Abydos je v nebezpečí. Přilétá sem Anubis pro Raovo oko. SG-1 ho musí najít dříve, aby mu zabránila v zničení planety. Daniel se jim snaží pomoci i přes zákaz Omy Desaly. Jak to vše dopadne, když je Daniel zastaven...?

Neděle

Bonusy SG část I. - Pohled do zákulisí z natáčení, rozhovory s herci a se členy realizačních týmů, náhled pod pokličku výroby kostýmů, efektů atd.

Rasy SG - Tolláni a Tok'rové - Představení Tollánů, technicky vyspělé a hrdé rasy. Jejich nejdůležitější představitelé, charakteristika, osud, technologie, pokus o objasnění jejich původu podle zemské mytologie, proč jsou mezi fanoušky SG obecně neoblíbení a proč byli téměř vyhlazeni. Detailnější pohled na protipól Goa'uldů - Tok'ry.

Skrz naskrz 6. sezónou - Napadení přes bránu, loď na orbitě, dívka z minulosti, experiment, O'Neill v rukách Goa'ulda, dvojí hra, záchrana SG-1, spor, zázračný lék, projekt Prometheus, past na replikátory, tvorové z jiné dimenze, O'Neill obviněn z vraždy, ztracený svět, zničení Nirrti, odhalení programu Stargate, SG-1 hasiči, předvídání budoucnosti, Raovo oko...

Tým SG-1 - Plukovník Jonathan O'Neill, Doktor Daniel Jackson, Major Samantha Carter, Teal'c a Jonas Quinn. Jejich příchody i odchody v seriálu i ve filmu. Uslyšíte i uvidíte vývoj postav během seriálu, jejich vzájemné vztahy. Dozvíte se i to, co už jste zapomněli nebo co jste nezaregistrovali. Něco málo o hercích i nejčerstvější novinky.

SG hry - Poznejte svět SG očima fanoušků. Hry, které vás vtáhnou do děje. Hry, které chcete hrát. Pomožte nám zachránit Zemi, kterou napadl Apophis. Setkáte se všemi rasami z SG. Přidejte se k týmu, který zachraňuje SG-1 vězněnou Klorelem. Připojte se k SG-1 týmu a zachraňte Thora a vytvořte si svoje pokračování páté řady... a spousty dalších her.

Bonusy SG část II. - Pohled do zákulisí z natáčení, rozhovory s herci a se členy realizačních týmů, náhled pod pokličku výroby kostýmů, efektů atd.

Error: It's not possible to reach RSS file...
design by omi
link nahoru
© 2002-2010, Stargate Command, o. s., gatecon@sg1.cz